Stacje ładowanie samochodów elektrycznych
aniro-logo
ISO 9001:2015

Nowoczesna modernizacja sterowania linii produkcyjnej

Nowe wymagania dla przemysłu: Sukces modernizacji sterowania linii produkcyjnej przez ANIRO

Wzrost globalnego zapotrzebowania na energię stawia przed przemysłem wyzwania, którym musi sprostać automatyka przemysłowa. ANIRO, jako wiodący dostawca rozwiązań technologicznych, właśnie zakończył projekt modernizacji sterowania dwukalandrową linią produkcyjną dla klienta z sektora przetwórstwa gumowego. Projekt ten nie tylko podkreśla zaawansowane technologicznie podejście ANIRO, ale również jego zdolność do skutecznego zarządzania kompleksowymi projektami inżynieryjnymi.

 
Nowoczesna modernizacja sterowania linii produkcyjnej

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Centralnym elementem modernizacji było zastosowanie zaawansowanych technologii i komponentów, zapewniających nie tylko niezawodność, ale także efektywność energetyczną i łatwość obsługi. W ramach projektu ANIRO zdecydowało się na wykorzystanie CPU SIEMENS S7-1515 T FS oraz napędów ABB serii DCS880, które pracowały w synchronizacji, zapewniając optymalną pracę linii produkcyjnej.

Precyzyjne zarządzanie każdym detalem

Nie mniejsze znaczenie miało także kompleksowe zarządzanie logistyką i koordynacją działań. ANIRO musiało zapewnić, że prace modernizacyjne odbywają się z minimalnym zakłóceniem normalnej produkcji klienta, co wymagało nie tylko technicznego know-how, ale także zdolności do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki i potrzeby. Projekt elektryczny został wykonany za pomocą zaawansowanego oprogramowania EPLAN P8, zapewniając jednocześnie schematy elektryczne i klarowność całego projektu. W ramach modernizacji zbudowano również nowe szafy i pulpity sterownicze w oparciu o rozwiązania RITTAL, zapewniając trwałość i niezawodność systemów sterowania. Integracja CPU SIEMENS S7-1515 T FS oraz I/O ET200SP umożliwiła elastyczne i wydajne zarządzanie procesami produkcyjnymi, a implementacja napędów ABB serii DCS880, pracujących w synchronizacji, pozwoliła na precyzyjne sterowanie i optymalizację pracy maszyn.

Dodatkowo, zastosowano nowoczesne aparaty łączeniowe i modułowe LS Electric oraz wyłącznik powietrzny LS Electric, które zwiększyły bezpieczeństwo i stabilną pracę

Kompleksowy rozdział napięć został zrealizowany z wykorzystaniem systemowych rozwiązań RITTAL, zwiększając stabilność i niezawodność zasilania. Rozdział napięć 24VDC wraz z zasilaczami UPS i listwami zasilającymi WIEDMULLER zabezpieczył ciągłość operacji nawet w przypadku awarii zasilania. W ramach modernizacji dokonano również wymiany kompletnego okablowania wraz z budową nowych tras kablowych w systemie BAKS, co zapewniło optymalną organizację i bezpieczeństwo infrastruktury kablowej. Modernizacja systemów pomiarowych obejmowała wymianę tachoprądnic i potencjometrów na nowoczesne enkodery inkrementalne i absolutne firmy KUBLER, co zwiększyło precyzję i niezawodność pomiarów.

Stworzenie nowego oprogramowania PLC i HMI było kluczowym elementem projektu. Oprogramowanie zostało zoptymalizowane pod kątem specyficznych potrzeb klienta, a jego uruchomienie oraz kompleksowe szkolenie personelu zapewniły sprawne wdrożenie i obsługę nowego systemu. Zmodernizowano również szynoprzewód zasilania głównego do szafy sterowniczej, zapewniając niezawodne i wydajne zasilanie całego systemu.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu zespołu ANIRO, projekt zakończył się sukcesem. Nowe rozwiązania nie tylko poprawiły niezawodność linii produkcyjnej, ale także znacząco zwiększyły jej efektywność energetyczną. Klient może teraz cieszyć się zmodernizowanym systemem, który jest gotowy sprostać przyszłym wyzwaniom produkcji.

ANIRO, jako lider w dziedzinie automatyki przemysłowej, kontynuuje swoją misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania klientów. Przykład modernizacji dwukalandrowej linii produkcyjnej to doskonały przykład synergii zaawansowanej technologii, doświadczenia i profesjonalizmu, które są fundamentem każdego projektu realizowanego przez ANIRO.

 

Ogólne informacje na temat klienta oraz szczegóły techniczne zostały zachowane zgodnie z wymaganiami poufności. Artykuł koncentruje się na technicznych aspektach modernizacji i ogólnych osiągnięciach ANIRO, bez ujawniania wrażliwych danych dotyczących samego klienta ani specyficznych informacji kontraktowych.