aniro-logo
ISO 9001:2015

Nowoczesna szafa sterująca dla pompy bagrowej

Z dumą informujemy o zakończeniu najnowszego projektu, który obejmował zaprojektowanie i budowę szafy sterującej pompą bagrową. Jest to kluczowe urządzenie służące do pozyskiwania mieszaniny żwiru i wody ze zbiornika wodnego lub kopalni.

 

Techniczne detale najnowszej realizacji

Główne elementy szafy sterującej
Wykonana przez ANIRO szafa sterująca zawiera przemiennik częstotliwości Emotron serii FDU typ FDU48-1K0 20DE o mocy 500 kW. Ten potężny przemiennik częstotliwości napędza pompę bagrową, zapewniając jej niezawodną i efektywną pracę. Wybór Emotron FDU jest wynikiem długotrwałej współpracy z ANIRO i naszego zaufania do produktów tej marki, które charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością.
 
Szafa sterująca oraz pompa bagrowa zostaną zainstalowane na pływającej barce pomocniczej. Barka ta współpracować będzie z barką główną, na której znajdować będzie się sterownia oraz drugi zestaw, składający się z szafy z przemiennikiem częstotliwości Emotron 500kW i głównej pompy bagrowej, wykonany przez producenta barki.
 
Sterowanie

Szafa sterująca wykonana przez ANIRO na barce pomocniczej zostanie połączona ze sterownią na barce głównej za pomocą rozwijanego światłowodu o długości do 800 metrów. W sterowni operator będzie dysponował pulpitem sterującym, wyposażonym w zaawansowany panel dotykowy iXP2-1000 LS Electric. Dzięki temu interfejsowi operator będzie mógł łatwo kontrolować przemiennik częstotliwości Emotron oraz pompę bagrową, realizując funkcje takie jak start/stop, regulacja prędkości oraz monitorowanie innych parametrów pracy. Dodatkowo, w procesie sterowania wsparcie zapewni sterownik XGB – LS Electric.

Okablowanie i uruchomienie
Projekt nie kończy się na dostarczeniu i zainstalowaniu szafy sterującej. W drugim etapie ANIRO przeprowadzi okablowanie na barce oraz zajmie się uruchomieniem całego systemu. Nasz zespół inżynierów zadba o to, aby wszystkie połączenia były wykonane zgodnie z najwyższymi standardami, a system działał bez zarzutu od pierwszego uruchomienia.

Podsumowanie
Realizacja ta jest kolejnym przykładem na to, jak ANIRO skutecznie łączy zaawansowane technologie z doświadczeniem i kompetencjami inżynierskimi. Od projektu po instalację i uruchomienie, nasz zespół zapewnia kompleksowe i wysokiej jakości rozwiązania. Dzięki zaangażowaniu w każdy etap procesu, możemy dostarczać naszym klientom produkty i usługi, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe i operacyjne.
 
ANIRO kontynuuje swoją misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatyki, prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielczych, zapewniając jednocześnie niezawodność i pełne zadowolenie klientów.