Kliknij w baner aby przejść do Katalogu Produktów ANIRO
aniro-logo
ISO 9001:2015

ANIRO Sponsoruje nagrodę dla Najpopularniejszej Aktorki podczas 21. Gali Wilamów

W sobotę, 6 lipca 2024 roku, po spektaklu „Cud” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, odbyła się 21. gala wręczenia prestiżowych nagród Wilamów za rok 2023. Wydarzenie miało miejsce w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Wilamy, znane z unikalnych statuetek z brązu, kamienia i srebra autorstwa Zbigniewa Mikielewicza, stanowią wyjątkowe wyróżnienie dla osób i instytucji wspierających toruńską scenę teatralną.
 

  
Wśród tegorocznych laureatów znalazły się wybitne postaci, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promowania teatru. W kategorii Edukacja Teatralna nagrodę otrzymała Bożena Kilaszewska z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Przyjacielem Teatru został Jacek Rutkowski z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego MAT-BUD ze Złejwsi Małej. Najpopularniejszymi aktorami Teatru im. Wilama Horzycy wybrano Joannę Rozkosz oraz Michała Darewskiego.
 
Firma ANIRO miała zaszczyt być sponsorem nagrody dla Najpopularniejszej Aktorki, którą otrzymała Joanna Rozkosz. W imieniu ANIRO nagrodę wręczył Wiceprezes Zarządu, Daniel Kaczmarczyk. To szczególne wyróżnienie dla naszej firmy, która od lat angażuje się w rozwój kultury i sztuki w regionie.
 
Podczas odbierania nagrody, Joanna Rozkosz wygłosiła wzruszającą przemowę:
 
„Chciałabym podziękować za to, że Państwo są tak różni i dzięki temu możemy tworzyć tak różnorodny teatr. Jest to dla nas zawsze wyzwanie i jestem bardzo wdzięczna, że w tych wyzwaniach mogę uczestniczyć. Jestem wdzięczna za wszystkie relacje, które mam w Teatrze, ze wszystkimi pracownikami, ze wszystkich działów i dziękuję za ich pracę. Jestem wdzięczna za reżyserów i reżyserki, którzy tutaj przychodzą i dają nam wyzwania. Jestem wdzięczna mojemu ukochanemu zespołowi, z którym pracuję i bez nich na pewno bym tutaj nie była. Chciałabym też podziękować za jedną bardzo ważną relację w moim życiu i to jest relacja z moją rodziną, która jest teraz ze mną. Oni są na każdej premierze, od kiedy jestem tutaj w teatrze. Dziękuję bardzo i życzę nam kolejnego wspaniałego sezonu, pełnego emocji, nowych wyzwań i dyskusji.”
 
Wilamy to nie tylko symbol uznania, ale także wyraz wdzięczności toruńskiego teatru wobec tych, którzy nie są obojętni na los, rozwój i poziom artystyczny sceny. Od momentu ustanowienia nagród, wręczono już 79 statuetek, które trafiły do osób i instytucji wspierających działalność teatru.
 
Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie i przyczynić się do uhonorowania jednej z najważniejszych postaci toruńskiego teatru. Gratulujemy wszystkim laureatom i cieszymy się na dalszą współpracę z Teatrem im. Wilama Horzycy, wspierając jego misję i artystyczne osiągnięcia.
 
ANIRO – Wspieramy kulturę i sztukę, doceniając tych, którzy tworzą niezapomniane chwile na scenie.