aniro-logo

CSR w ANIRO

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) wpisuje się w strategię ANIRO – ANIRO 4.0. To ważny obszar działalności świadomej firmy, która dzieląc się swoją wiedzą i zasobami przyczynia się do rozwoju społeczeństwa. Wiele działań z obszaru CSR kierowanych jest do lokalnej społeczności z wielu grup społecznych, co umożliwia realizację celów społecznych nie do osiągnięcia bez wsparcia ze strony biznesu.
CSR to także projekty skierowane do pracowników umożliwiające podniesienie kwalifikacji zawodowych, zapewnienie prywatnej opieki medycznej oraz podnoszące kulturę i bezpieczeństwo w pracy.

ANIRO jako świadoma firma realizuje projekty z zakresu CSR.

Edukacja

Angażujemy się w projekty edukacyjne poprzez bliską współpracę z Zespołem Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych im. prof. Sylwestra Kaliskiego w Toruniu. Każdego roku grupa uczniów odbywa praktyki zawodowe pod okiem specjalistów ANIRO. Chętnie dzielimy się wiedzą również podczas zajęć dla uczniów w naszej pracowni, umożliwiamy zdobycie dodatkowych uprawnień zawodowych oraz wspieramy szkolne talenty podczas corocznego Festiwalu Młodych Talentów µElektra, doposażamy szkolne pracownie w urządzenia z zakresu automatyki przemysłowej. Jesteśmy obecni podczas ważnych dla szkoły wydarzeń (dni otwarte, targi szkół średnich, zakończenie roku szkolnego). Dla najlepszych absolwentów szkoły czekają oferty pracy w ANIRO.
Wielu pracowników ANIRO to absolwenci ZSMEiE w Toruniu.
www.zsmeie.torun.pl

Sport

Sport i aktywność fizyczna są niezwykle ważne w życiu każdego człowieka dlatego ANIRO chętnie wspiera sport, zwłaszcza lokalne toruńskie zespoły. ANIRO od lat sponsoruje drużynę koszykówki – Twarde Pierniki Toruń. 

 • Simple gold crown.svg Mistrzostwa Polski:
  • Silver medal with cup.svg Wicemistrz Polski (2x): 2017, 2019
  • Bronze medal with cup.svg Brązowy medalista MP (1x): 2018
 • Simple gold cup.svg Puchar Polski:
  • Gold medal with cup.svg Zwycięzca (1x): 2018
  • Silver medal with cup.svg Finalista (1x): 2020
 • Simple gold cup.svg Superpuchar Polski:
  • Gold medal with cup.svg Zwycięzca (1x): 2019

www.twardepierniki.pl

Jako Złoty Sponsor wspieramy również 8 Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. To duże sportowe wydarzenie, które odbywa się w Toruniu w marcu 2019 roku.
FanPage wydarzenia

Pracownicy ANIRO nie tylko kibicują, ale także sami uprawiają sport czego przykładem jest grupa biegaczy – ANIRO Run Team. Drużyna niemal co tydzień bierze udział w zawodach biegowych na różnych dystansach w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Jednak tradycje sportowe pojawiły się w ANIRO dużo wcześniej jako grupa rowerowa oraz rolkowa.
FanPage ANIRO Run Team

 

Kultura i społeczeństwo

Chętnie angażujemy się w lokalne inicjatywny kulturalne oraz społeczne umożliwiając ich realizację i swobodny dostęp do kultury. Współpracujemy z Teatrem Wilama Horzycy w Toruniu, sponsorujemy również wybrane przedstawienia w Teatrze Muzycznym. ANIRO nie zapomina także o dzieciach, co roku jesteśmy obecni na festynie z okazji Dnia Dziecka – Michayland, wydarzeniu z wieloletnią tradycją.
www.teatr.torun.pl
www.teatrmuzyczny.torun.pl
www.oratorium.torun.pl