Jednofazowy kondensator cylindryczny ELEFP

Samoregenerujące się elementy kondensatora z niskimi stratami metalizowanego dielektryka z polipropylenu. Kondensatory zamontowane w cylindrycznych aluminiowych puszkach ze śrubą M12 do zamocowania i uziemienia. Podłączenie odbywa się za pomocą szybkozłączy 6,3 x 0,8 mm. Aluminiowa puszka jest wyposażona w urządzenie do odłączania nadciśnienia, które działa w przypadku przeciążenia.

Kondensator mocy POLT

Samoregenerujące się kondensatory o niskiej stratności metalizowany dielektryk polipropylenowy bez impregnatów płynnych. Mają system odłączania nadciśnienia, który rozłącza kondensator w przypadku jakiejkolwiek awarii wewnętrznej. Kondensatory w cylindrycznych aluminiowych puszkach, zaopatrzone w śrubę M12 do mocowania i uziemienia.Połączenie wykonuje się za pomocą podwójnego terminala szybkozłącze 6,35 mm. Opcjonalnie z rezystorami rozładowującymi do podłączenia zewnętrznego. Kondensatory te są szczególnie odpowiednie do indywidualnej kompensacji małych obciążeń indukcyjnych i budowy małych baterii kondensatorów. Mają rezystory rozładowujące zamontowane zewnętrznie.

Kondensator mocy POLB HD 50 Hz

Kondensatory Heavy Duty (seria HD) zostały zaprojektowane, aby zapewnić długi czas eksploatacji i wyjątkową wydajność przy wyższych parametrach elektrycznych. Jest to samoregenerujący się kondensator z niskimi stratami metalizowanego dielektryka z polipropylenu, wypełniony gazem obojętnym N2. Posiadają system odłączania nadciśnienia, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przed uszkodzeniami wewnętrznymi. Kondensatory są zbudowane z cylindrycznych aluminiowych puszek, wyposażonych w śrubę M12 do mocowania i uziemienia. Połączenie odbywa się za pomocą listwy zaciskowej z zaciskami śrubowymi. Tabliczka znamionowa zawiera kod QR, umożliwiający pobranie indywidualnego certyfikatu testu, a także zapewnia ochronę przed kopiowaniem.

Trójfazowy dławik rezonansowy 440V

Trójfazowe dławiki rezonansowe tworzą z pojemnością kondensatora układ rezonansowy odstrojony od częstotliwości harmonicznych występujących w obwodzie. Układ taki ma dużą impedancję, która tłumi wyższe harmoniczne prądu działające niekorzystnie na kondensatory. O skuteczności tego rozwiązania decyduje prawidłowy dobór parametrów dławików. Na życzenie zaprojektujemy oraz dostarczymy dławiki rezonansowe dopasowane indywidualnie do warunków pracy układu kompensacji. 

Trójfazowy dławik rezonansowy 480V

Trójfazowe dławiki rezonansowe tworzą z pojemnością kondensatora układ rezonansowy odstrojony od częstotliwości harmonicznych występujących w obwodzie. Układ taki ma dużą impedancję, która tłumi wyższe harmoniczne prądu działające niekorzystnie na kondensatory. O skuteczności tego rozwiązania decyduje prawidłowy dobór parametrów dławików. Na życzenie zaprojektujemy oraz dostarczymy dławiki rezonansowe dopasowane indywidualnie do warunków pracy układu kompensacji.

Trójfazowy dławik kompensacyjny

Trójfazowe dławiki kompensacyjne przeznaczone są do kompensacji mocy biernej pojemnościowej powstającej podczas pracy min. Linii kablowych, urządzeń UPS, oświetlenia LED i nieobciążonych filtrów. Na zamówienie wykonamy dławik o dowolnej mocy dla wymaganego napięcia zasilania. Poziom strat, osiągane temperatury oraz trwałość dławików kompensacyjnych zależy od zawartości harmonicznych w napięciu zasilającym dławik. Standardowo dławiki projektowane są dla zawart ości współczynnika THDu poniżej 8%. Montaż dławika kompensacyjnego z uwagi na duży strumień rozproszenia wokół dławika, powinien zapewniać izolację elektryczną od przewodzącego podłoża.