Seria kompaktowa XBC/XEC (XGB)

xbm

SLIM

Podrodzina Modułów SLIM jest pierwszą generacją urządzeń dla automatyki przemysłowej stworzonej przez firmę SFAR. Charakterystyczną ich cechą jest mała szerokość przez co zajmują bardzo mało miejsca na szynie DIN, jednocześnie oferując dużą ilość sygnałów wejściowych/wyjściowych.

Podstawowe parametry:
kwadrat  typ wąski – tylko 30 mm szerokości jednostki sterującej
kwadrat  szybkość przetwarzania 160 ns/krok
kwadrat  maksymalnie do 256 punktów I/O
kwadrat  maksymalnie do 7 modułów rozszerzeń (w tym dwa moduły komunikacyjne)
kwadrat  wbudowana komunikacja RS-232C/RS-485 (2 kanały)
kwadrat  wbudowane szybkie liczniki (HS

PLC Ekonomiczny (E)

Ekonomiczna

Seria ekonomiczna (E) stanowi dobrą alternatywę dla małych systemów sterowania, które obsługują do 38 punktów I/O.  Rozbudowa tych sterowników jest możliwa poprzez zastosowanie do 2 modułów wpinanych od frontu do jednostki centralnej. Sterowniki te mają wbudowany port RS232 i RS485 (1 kanał). Zapewniają obsługę szybkich liczników o częstotliwości do 4kHz, a szybkość przetwarzania operacji wynosi 240ns/krok. Zasilanie sterowników jest 100÷230VAC. Dostępne są jednostki XBC-(LD/IL) i XEC-(SFC, ST, LD ) różniące się jedynie językiem programowania. Oprogramowanie XG5000 jest dostępne nieodpłatnie.

PLC, Standard

Standardowa

Seria standardowa (S) przewidziana jest do stosowanie w małych i średnich instalacjach automatyki. Jako jedyny z dostępnych sterowników daje możliwość rozbudowy o moduły nabudowywane od frontu i moduły montowane z boku (do 7 modułów). Maksymalnie sterownik może obsłużyć do 284 punkty I/O. Posiada wbudowaną komunikacje RS-232C/RS-485 (2 kanały). Obsługuje do 6 kanałów szybkiego licznika (HSC) o częstotliwości 20 kHz lub do 2 kanałów o częstotliwości do 100 kHz.  Wbudowana funkcja pozycjonowania – interpolacja liniowa w 2 osiach oraz 16 niezależnych pętli regulatora PID oraz wiele innych funkcji.

High Performence

Seria High Performance (H) doskonale nadaje się w aplikacjach, w których zależy nam na obsłudze większe ilości wejść/wyjść (do 384). Istnieje możliwość rozbudowy do 10 modułów (analogowych, cyfrowych, komunikacyjnych, pozycjonowania itp.). Ta seria sterowników posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego, obsługuje m.in. operacje zmiennoprzecinkowe, 16 pętli regulatora PID. Posiada dużą pojemność programu (15 tyś. kroków). Dostępne są jednostki z napięciem zasilanie 230VAC i 24VDC. Możliwość programowania w standardzie IEC (dla typu stero

PLC U, XEC-DN32U lub XBC-DN32U

Ultra

Seria ULTRA (U) posiada wbudowane dwa porty Ethernet, które mogą pełnić funkcję switcha.
Maksymalna ilość podłączonych wejść/wyjść wynosi 352 punktu I/O przy zastosowaniu maksymalnie 10 modułów rozszerzeń. Jako jedyna seria sterowników obsługuję komunikację typu EtherCAT.  Jednostki te mają wbudowany zegar czasu rzeczywistego (RTC), slot kart pamięci SD z możliwością logowania danych. Dostępne są modele z wbudowanym przetwornikiem analogowo-cyfrowym oraz cyfrowo-analogowym i funkcjami pozycjonowania w wielu osiach, wiele algorytmów interpolacji. Posiadają dużą pamięć programu 30tyś. kroków.


          Seria modułowa XGK/XGI/XGR (XGT)

XGK

Seria sterowników XGK programowana jest w języku drabinkowym LD oraz w liście instrukcji IL z możliwością tworzenia bloków funkcyjnych. Największa prędkość obliczeniowa procesora CPU wynosi 28ns/krok, zapewniając wydajność pozwalającą na realizację złożonych algorytmów przetwarzania. Sterowniki mogą obsłużyć do 6,144 konfigurowalnych punktów I/O (32,768 punkty dostępne dzięki zdalnym I/O). Sterowniki XGK przygotowane są do obsługi złożonych procesów przemysłowych poprzez większą pamięć programu, co pozwala na przygotowanie bardziej obszernego kodu, realizującego złożone algorytmy.

xgt_3

XGI

Sterowniki serii XGI charakteryzują się głównie możliwością programowania w standardzie IEC 61131-3, czyli wykorzystania języków LD (Drabinkowy), SFC (Sekwencyjny język graficzny), ST (Strukturalny). Dostępne są definiowane przez użytkownika FB (Bloki funkcyjne). W ofercie jest szeroki zakres dostępnych wariantów procesorów dający możliwość obsługi do 6144 punktów I/O, w systemie rozporoszonym do 131,072 punktów I/O, a pamięć programu wynosi do 1MB. Sterowniki te mogą obsługiwać średnio i zaawansowane aplikacje, w których wymagana jest duża pewność i niezawodność działania systemu sterowania.

xgt_3

XGR

Seria XGR stanowi system sterowników redundantnych, w których proces automatyki nie może zostać w żaden sposób przerwany. Synchronizacja CPU odbywa się za pomocą połączenia światłowodowego.  Całkowita pojemność programu wynosi 25MB, w tym program 7MB, dane 2MB, Flash 16MB. Prędkość przełączenia wynosi od 4.3ms do max 22ms. System opiera się na konfiguracja pierścieniowa w celu zapobiegania błędowi przerwania linii, zapewnia monitoring sieci, protokołu oraz kanału błędów za pomocą flag. Programowanie odbywa się za pomocą języka w standardzie IEC 61131-3 (LD, ST, SFC, IL).

Facebook