Stacje ładowanie samochodów elektrycznych
aniro-logo
ISO 9001:2015

onas-jd-s1onas-jd-s2onas-jd-s3onas-jd-s4onas-jd-s5

Jak Działamy?

Zespół ANIRO to ludzie z pasją, zapałem i otwartymi umysłami. Bez względu na to, czy pracujemy nad rozwiązaniem dla dużego koncernu, czy lokalnego przedsiębiorstwa naszym celem jest dostarczenie optymalnych rozwiązań i produktów spełniających w pełni oczekiwania naszych Klientów. Dbamy o dialog oraz wymianę doświadczeń, dlatego pozostajemy w kontakcie z Klientami oferując niezbędne szkolenia oraz pomoc specjalistów ANIRO.

Wszystkie zadania inżynierskie realizowane są w oparciu o zasadę:

KONCEPCJA – PROJEKT – REALIZACJA – SERWIS

Koncepcja.
Słuchając potrzeb i oczekiwań naszych Klientów proponujemy sprawdzone rozwiązania oraz opracowujemy całkowicie nowe, dopasowane do Klienta.

Projekt.
Po otrzymaniu zielonego światła dla koncepcji, Inżynierowie ANIRO przystępują do opracowania projektów technicznych. Na każdym etapie realizacji zadania zespół ANIRO raportuje postęp prac i dba rzeczowy kontakt z Klientem.

Realizacja.
Opracowany we wcześniejszych etapach układ automatyki zostaje zamontowany. Każdy element projektu jest testowany i uruchamiany. Do dyspozycji Klienta pozostaje Inżynier ANIRO, który przeprowadzi szkolenie dla pracowników.

Serwis.
ANIRO zapewnia szybki i sprawny serwis rozwiązań inżynierskich oraz urządzeń z dziedziny automatyki przemysłowej. Podręczny magazyn produktów z oferty ANIRO umożliwia szybką wymianę niezbędnych elementów, zapewnia komfort i bezpieczeństwo naszym Klientom.

Prezentacja ANIRO do pobrania.

ANIRO – od pomysłu po uznanie klientów

Koncepcja – projekt – realizacja – serwis – tak najkrócej można opisać sposób działania pracowników ANIRO Sp. z o.o., która od ponad 30 lat wspiera polski rynek automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Przez ten okres, przedsiębiorstwo zyskało uznanie wielu klientów, a zarządzający firmą mogą pochwalić się wykonaniem ponad tysiąca aplikacji inżynierskich o różnym stopniu zaawansowania. Zdobyte doświadczenie oraz owocna współpraca z kontrahentami sprawiły, że produkty ANIRO są wykorzystywane w wielu branżach, m.in.: papierniczej, tekstylnej, hutniczej, chemicznej, drzewnej, przetwórstwa i obróbki materiałów, modernizacji maszyn.

Ponad 30 lat ciągłego rozwoju

ANIRO ma swoją centralną siedzibę w Toruniu, natomiast dysponuje jeszcze biurem handlowym we Wrocławiu. Firma powstała w 1985 r., pod szyldem Pracownia Zastosowań Elektroniki ANIRO, z biegiem czasu nazwę skrócono. Jej założycielem był Andrzej Liksza, który nadal jest aktywnym członkiem zespołu. Od początku istnienia przedsiębiorstwo świadczy usługi z zakresu elektroniki i elektrotechniki. Kolejne lata przyniosły rozwój zakładu, ponieważ wprowadzono działalność handlową polegającą na dystrybucji wytworów jednej ze znanych niemieckich marek z branży automatyki. Decyzja o poszerzeniu zakresu aktywności była bardzo słuszna, gdyż ANIRO nawiązało współpracę z koreańskim LG (LS od 2006 r.), która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Ponadto w ofercie znalazły się również  kompleksowe prace elektryczne i instalacyjne na obiektach oraz przenoszenie całych ciągów technologicznych i linii produkcyjnych. Pracownicy na swoim koncie mają ogrom nowoczesnych realizacji z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Z wielu warto wymienić np. układ kontroli ruchu największego radioteleskopu w Europie, który jest zlokalizowany pod Toruniem. Zarządzający firmą przyznają, że są dumni z ludzi, którzy ją tworzą zgodnie z filozofią ANIRO. Zakłada ona, że podejście handlowe nie może być kluczowym aspektem funkcjonowania podmiotu w branży elektrotechnicznej. Taka taktyka wzmacnia wiarygodność i buduje pozytywne relacje między kontrahentami. Na powodzenie firmy wpływ ma ponad 60 pracowników. W ostatnich latach właściciel zatrudnił po 10 nowych osób rocznie do wszystkich jednostek organizacyjnych, m.in.: do centrum logistycznego, działu handlowego i inżynierskiego, administracji, serwisu. Trzy dekady obecności na rynku przełożyły się także na „wychowanie” wielu kompetentnych inżynierów, których zaangażowanie i wiedza oddziałały na tworzenie silnej marki. Natomiast niektóre projekty wymagają wsparcia ANIRO Engineering Sp. z o.o. , w której zatrudnionych jest dziesięciu inżynierów i programistów.

Siła produkcji i montażu w ANIRO

Działalność inżynierska odznacza się bardzo wysokim poziomem produkcji, który jest zagwarantowany przez wykorzystywanie podzespołów wszystkich światowych marek. Niezbędne narzędzia i maszyny oraz pewność dostawy materiałów od kooperantów zapewniają precyzję wykonania. Jak wygląda praca sektorów? Dział montażu szaf sterowniczych prefabrykuje rozdzielnie i szafy sterownicze do układów automatyki i rozdziału energii na bazie projektów stworzonych przez inżynierów lub powierzonych przez klientów. Wytworzenie towarów to jedna strona medalu, druga również istotna to montaż. ANIRO może pochwalić się wykształconą kadrą montażystów, którzy swoje umiejętności poszerzali m.in. w niemieckich zakładach. Podnoszenie kwalifikacji zaowocowało przeniesieniem najwyższych standardów uznawanych w Europie na rozdzielnie i szafy sterownicze schodzące z linii produkcyjnych przedsiębiorstwa z Torunia.

Strategia produktu 

Najlepszą reklamą dla każdego biznesu są wysokiej jakości produkty. Firma ANIRO w branży jest znana głównie z przemienników częstotliwości (zwanych falownikami) oraz z dystrybucji towarów LS. W ciągu 13 lat wyrosła ona na lidera sprzedaży tych urządzeń na polskim rynku. Właściciele przedsiębiorstwa nie skupiają się tylko na tych wyrobach, gdyż zależy im na ciągłym poszerzaniu oferty. Dlatego ich zdaniem duży potencjał tkwi również m.in.: w aparaturze niskiego napięcia LS, sterownikach PLC, systemach wizualizacji. Strategia ANIRO zakłada, że każdy produkt, czy urządzenie jest tak samo ważne, to co je różni to poziom sprzedaży w danym okresie. Patrząc z perspektywy progresji, każdy dział ma przyporządkowane działania, które mają przynieść oczekiwanie rezultaty. Realny plan pomaga pracownikom w danej chwili traktować swoją aktywność zawodową jako najważniejszą.

Sukces to stała praca zespołu ANIRO

Ta przemyślana strategia wraz z ciężką pracą i chęcią szukania nowych rozwiązań przyczyniła się do silnej pozycji i osiągania kolejnych sukcesów. Konsekwentna realizacja celów przez pracowite osoby, pozytywne relacje z klientami oraz posiadana wiedza i odważne, wizjonerskie decyzje właściciela sprawiły, że ANIRO cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Na uznanie klientów trzeba ciągle pracować i dlatego firma stale wdraża nowe pomysły, aby usprawnić działania i sprzedaż. Do takich udogodnień zaliczymy np. dostawę w ciągu 24 godzin lub just in time dla części kupujących, świadczenie kompleksowych serwisów parku technologicznego. Rozwój na przestrzeni lat, to główny powód do dumy. Ten rozkwit nie byłby możliwy bez ludzi pracujących według określonych standardów. Oni również są bardzo istotnym ogniwem, które daje poczucie satysfakcji. Kadra zarządzająca osiąganie sukcesów rozumie jak stały proces, bo uważa że jeszcze wiele przed nimi.

Klient motywuje

W relacjach z klientami pracownicy firmy najpierw występują w roli inżyniera i doradcy, a następnie w roli sprzedawcy. Dla przedsiębiorstwa ogromną wartością są odbiorcy, z którymi współpraca trwa już kilka lat, a łączące ich relacje można określić jako przyjacielskie. Klient ma ogromne znaczenie w funkcjonowaniu zakładu pracy, ponieważ to on wyznacza standardy działania i sprawia, że podmiot gospodarczy dąży do dopasowania się do oczekiwań wymagających zleceniodawców. W tym celu nie można zapomnieć o ciągłych szkoleniach, szukaniu innowacyjnych rozwiązań oraz o udoskonalaniu oferowanych produktów. W branży automatyki i elektrotechniki podejście stricte handlowe nie zdaje egzaminu.  

Inwestycyjna przyszłość

W najbliższym czasie ANIRO poszerzy katalog propozycji o napędy serwo, które uzupełnią ofertę napędów precyzyjnych zwłaszcza dla producentów maszyn. W planach jest również wprowadzenie filtrów aktywnych, które powoli stają się koniecznością w instalacjach elektrycznych stosowanych w przemyśle i zasilaniu budynków. W tym działaniu kooperantem jest skandynawska firma – światowy lider w tego typu urządzeniach. Przedsiębiorstwo z Torunia chce również nim zostać. Kolejne inwestycje zostaną zrealizowane w dziale inżynierskim, ponieważ ma nastąpić seryjna produkcja szaf sterowniczych, a to pociągnie za sobą budowę nowej hali montażowej. Kadra kierownicza patrząc w przyszłość myśli także o modernizacji informatycznej, która ma przyspieszyć procesy związane z logistyką, kontaktem z klientem.

Nie tylko o biznes chodzi

Uznanie odbiorców ma również oddźwięk w przyznanych nagrodach. Właściciela ANIRO szczególnie cieszą te przyznane przez niezależne, ogólnopolskie instytucje. Od 2011 roku firma corocznie otrzymuje tytuł Gazela Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się podmiotów gospodarczych. Za drugie, ważne wyróżnienie z pewnością można uznać bycie laureatem Diamentów Forbesa w latach 2011-2013. Za owocną współpracę i biznesowe partnerstwo przedsiębiorstwo na swoim koncie ma szereg nagród od LS. Działalność biznesowa jest doceniana przez gremia eksperckie, natomiast aktywność charytatywną i sponsorską chwalą głównie młodzi ludzie. ANIRO w zeszłym roku zrealizowało trwający prawie rok program edukacyjny dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektrotechnicznych w Toruniu. Projekt poruszał teoretyczne i praktyczne zagadnienia z zakresu automatyki. Natomiast drużyna Akademii Piłkarskiej w Toruniu może liczyć na wsparcie finansowe udzielane przez przedsiębiorstwo. Rozsądne zarządzanie gwarantuje, że każda inwestycja, czy to materialna czy personalna przynosi pozytywne i opłacalne rezultaty.