aniro-logo
ISO 9001:2015

Robotyzacja procesów przemysłowych

W dobie Przemysłu 4.0 wykorzystanie robotów w firmach produkcyjnych nie jest już dodatkowym elementem, a bardzo często koniecznością. Odpowiednio dobrane i skonfigurowane roboty produkcyjne podnoszą wydajność, zapewniają konkurencyjność i ciągłość procesów. We współpracy z człowiekiem lub samodzielnie są w stanie wykonać niemal każde zadanie. Inwestycja jaką jest robot szybko przynosi korzyści i gwarantuje rozwój firmy.

Najważniejsze cech robotów to:
kwadrat możliwość pracy 24/7 (szczególnie istotne w firmach, w których proces produkcyjny odbywa się nieprzerwanie lub występuje niedobór pracowników)
kwadrat mały współczynnik błędów, poprawa jakości produktów (robot w każdym cyklu powtarza niemal dokładnie te same czynności, nie „męczy się”)
kwadrat odciąża pracę człowieka, poprawia bezpieczeństwo realizując zadania niebezpiecznie dla człowieka (np. w procesie paletyzacji produktów)
kwadrat wszechstronność – jeden robot może wykonywać kilka różnych zadań, a wgranie nowego oprogramowania umożliwia zmianę wykorzystania robota niemal od razu.

ANIRO oferuje rozwiązania z wykorzystaniem robotów KUKA, Kawasaki, Universal Robots oraz Epson.

 

Proces wdrożenia robota:

Paletyzacja

Transport wewnętrzny produktu i logistyka to jedne z najważniejszych wyzwań nowoczesnej produkcji. Paletyzacja i depaletyzacja wykonywana przez człowieka pochłania dużo energii i czasu. Znacznie efektywniejszym rozwiązaniem jest wykorzystanie robotów i zautomatyzowanie procesów, w których człowiek będzie pełnił funkcję nadzorującą.  

Robotyzacja procesów produkcyjnych

Roboty mogą uczestniczyć w niemal każdym zadaniu w procesie produkcyjnym w którym wykorzystywane są maszyny, kontrolowana jest jakość, pick & place lub transport wewnętrzny. Odpowiednio dostosowane roboty będą współpracowały z obrabiarkami CNC, malowały elementy produktów, sortowały lub wybierały wadliwe elementy na taśmie produkcyjnej. Robot z powodzeniem zastąpi człowieka w warunkach szkodliwych, niebezpiecznych dla zdrowia lub w środowisku o podwyższonej temperaturze uciążliwej dla pracowników.

 Nasi partnerzy: