aniro-logo
ISO 9001:2015

Roboty Epson

Zaawansowane roboty typu SCARA do aplikacji przenoszenia, pakowania, montażu obiektów o masie do 20 kg. Ponad 250 różnych robotów SCARA w ofercie firmy Epson pozwala optymalnie dobrać robota do zadania, a 25-letnie doświadczenie gwarantuje najwyższą jakość robotów, kontrolerów i oprogramowania wspierającego rozwój aplikacji zrobotyzowanych.

Seria G

Podstawowa seria robotów Epson SCARA o udźwigach od 1 do 20 kg i długości ramienia do 1 m. Nowoczesne podejście pozwala na kompleksowe sterowanie rozbudowanymi stanowiskami zrobotyzowanymi (do 4 robotów sterowanych z jednego kontrolera).

Seria LS

Roboty Epson serii LS zostały stworzone z myślą o fabrykach, które poszukują rozwiązań zwiększających elastyczność i wydajność przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów inwestycji. Zastosowanie w pełni funkcjonalnego kontrolera umożliwia tanią i łatwą rozbudowę, obsługę wielu protokołów komunikacyjnych, współpracę z systemami wizyjnymi oraz funkcję śledzenia taśmociągu. Dzięki robotom Epson SCARA LS można łatwo i szybko manipulować elementami na produkcji zachowując dużą elastyczność linii co pozwala na sprawne wprowadzanie modyfikacji.

kwadrat  bardziej elastyczne i szybsze od układów liniowych

kwadrat  łatwe do programowania i obsługi

kwadrat  przeznaczone do wielu zastosowań

kwadrat  w zestawie wydajny i kompaktowy kontroler Epson RC90

kwadrat  kompatybilne z systemem Windows środowisko programistyczne RC+ wraz z dołączonym symulatorem

kwadrat  długi cykl życia oraz najwyższa niezawodność Epson

Seria RS

Roboty Epson SCARA serii RS Spider charakteryzują się brakiem martwych stref w obszarze pracy. Oznacza to, że robot może dojechać do każdego z punktów w obszarze pracy oraz wybrać najkrótszą drogę. Ułatwia to programowanie oraz znacząco przyspiesza pracę robota. Tak jak pozostałe zrobotyzowane systemy firmy EPSON, roboty EPSON Spiders także zapewniają maksymalną prędkość, precyzję oraz niezawodność. Z gwarantowaną powtarzalnością 10 µm są one w stanie pracować w aplikacjach o wysokich wymaganiach, przy zachowaniu dokładności punktów oraz precyzji ścieżki. Oba roboty EPSON Spider mają taką samą konstrukcję, różnią się jedynie zasięgiem oraz maksymalnym obciążeniem ramienia.

kwadrat brak martwych stref i punktów osobliwych

kwadrat znacząco skrócony czas cyklu

kwadrat wewnętrzne przewody sygnałowe i pneumatyczne