Kliknij w baner aby przejść do Katalogu Produktów ANIRO
aniro-logo
ISO 9001:2015

Sterowanie mechanizmami żurawia wieżowego KR 90-5

Sterowanie napędem podwozia, obrót i wychył wysięgnika, przesuw wodzaka oraz podnoszenia haka, na którym wiesza się ładunek. To najczęstsze wyzwania inżynierskie jakie stawiane są przy projektowaniu i wykonaniu automatyki do największych maszyn roboczych jakimi są żurawie wieżowe. Jedna z ostatnich naszych realizacji z zakresu automatyki, trafi do Żurawi KR 90-5.
 
W tym projekcie, wsparcie w formie usług inżynierskich, prowadzone były z klientem od samego początku tj. od momentu projektowania żurawia. Żuraw KR 90-5 został zbudowany od podstaw a firma ANIRO aktywnie uczestniczyła w tym zadaniu. Stworzona została pełna dokumentacja elektryczna, wykonano nowoczesne sterowanie oparte o jednostkę PLC SIEMENS SIMATIC S7-1500 oraz panel HMI dla komunikacji z operatorem. Zastosowano również nowoczesne napędy ABB serii ACS880.
 
System sterowania został oparty o marki Rittal, Eaton, Siemens i ABB po to, aby był bardziej adoptowalny przez zagraniczne rynki.

Żuraw wieżowy KR 90-5

KR 90-5 jest pierwszym polskim górnoobrotowym żurawiem wieżowym, zaprojektowanym i wyprodukowanym w Polsce. KR 90-5 to typowy żuraw klasy średniej, kompaktowy, łatwy w transporcie, potrzebujący niewielkiej ilości samochodów do transportu i, jak na urządzenie w swojej klasie, mogący poszczycić się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, tj. udźwigiem 5 ton oraz 1400 kilogramów na 50-metrowym wysięgu. Nowy żuraw jest przedstawicielem klasy żurawi bardzo chętnie wykorzystywanych na polskich budowach.

Nowy żuraw rozwiązaniami technicznymi dorównuje produktom z rynku niemieckiego. Operatorzy odczują luksus pracy dzięki nowoczesnej i przestronnej kabinie, która wyposażona jest w szereg udogodnień. W pełni regulowany, komfortowy fotel oraz joystick i sterowniki dopasowane do dłoni, zapewniający komfort pracy. Duży, kolorowy wyświetlacz SIEMENS KTP700, o przekątnej ekranu wynoszącej 7 cali, przedstawi operatorowi dane operacyjne oraz umożliwi diagnostykę żurawia. 

Falowniki ANIRO w żurawiach wieżowych
 
Dzięki zastosowaniu falowników / przemienników częstotliwości, we wszystkich mechanizmach żurawia, pozwala na bardzo płynne poruszanie żurawiem oraz przenoszonym ładunkiem. 
 
Przy okazji przypominamy, iż nasz Dział Montażu wykonuje szafy sterownicze oraz rozdzielnice, na podstawie zaakceptowanych przez Klienta schematów. Wszystkie powierzone zadania realizowane są w profesjonalnie wyposażonych własnych halach montażowych, zlokalizowanych w Toruniu.
 
W 2020 roku w Toruniu uruchomiliśmy nowoczesne hale montażowe, które znacznie przyspieszyły pracę nad zleceniami.