Stacje ładowanie samochodów elektrycznych
aniro-logo
ISO 9001:2015

Jak dokonać autotuning falownika

Auto-tuning (autotuning) falownika to funkcja rozpoznawania przez falownik, parametrów znamionowych silnika. Parametry te są niezbędne do osiągnięcia maksymalnych zdolności sterowania i wydajności podłączonego silnika elektrycznego. Zapraszamy do naszego nowego FILMU w którym, krok po kroku dowiecie się Państwo jak wykonać autotuning na przykładzie falownika LS serii iS7.

 

 

Jak dokonać autotuning falownika
 

 

Procedura składa się z kilku etapów, niektóre wykonywane są na postoju, inne wymagają uruchomienia silnika. Należy zadbać o to, aby silnik miał swobodę ruchu w obu kierunkach (zdjąć paski, rozłączyć sprzęgła). Nie można dopuścić do niekontrolowanego ruchu maszyny, zwłaszcza, że domyślny kierunek obrotów może być przeciwny do wymaganego. Silnik podczas autotuningu potrafi wydawać niepokojące dźwięki – nie należy się nimi przejmować.

 

 

 

Po zakończeniu procedury strojenia można podglądnąć jej wyniki w odpowiednich parametrach falownika. Dane te są bardzo istotne dla optymalnej pracy falownika w trybie wektorowym (służą do wygenerowana matematycznego modelu silnika).