Kliknij w baner aby przejść do Katalogu Produktów ANIRO
aniro-logo
ISO 9001:2015

Panele LS Electric iXP2 do strefy zagrożenia wybuchem

LS Electric wprowadził do swojej oferty panele operatorskie w wykonaniu przemysłowym do zastosowań w strefie zagrożenia wybuchem. Mowa tu o serii iXP2, która oferuje jednostki o wielkościach 8.4”, 10.4”, 12.1” oraz 15”. Seria iXP2 dedykowana jest dla wszystkich rozwiązań, które wymagają najwyższej jakości urządzeń i innowacyjnej funkcjonalności. Panele z powodzeniem możemy stosować w każdej gałęzi przemysłu.

Pobierz raport: Raport rynku paneli operatorskich i komputerów panelowych

Jakość wykonania oraz zastosowanie materiałów tj. aluminiowa obudowa, pojemnościowy ekran dotykowy pokryty hartowanym szkłem pozwoliły na spełnienie norm NEMA 4X oraz certyfikację IECEx, ATEX, KCs. Panele te możemy użytkować na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Zabezpieczone są przed pyłem naniesionym przez wiatr oraz deszczem, bryzgami wodnymi, strumieniami wody i korozją. Odporne są również na uszkodzenia spowodowane oblodzeniem na zewnątrz szafy. Pod hartowanym szkłem LS zastosował nowoczesne matryce o rozdzielczości 1024×768 i 16,7 miliona kolorów z podświetleniem LED.

Sercem paneli jest dwurdzeniowy procesor Dual-Core o taktowaniu 1GHz, którego moc obliczeniowa zapewnia bardzo szybką komunikację i przetwarzanie danych. Serce paneli wspierane jest również przez pamięć operacyjną 1GB RAM. Zastosowanie tych komponentów w sercu paneli umożliwia bardzo płynną i stabilną pracę oraz obsługę wielu innowacyjnych funkcji znanych dotychczas z urządzeń mobilnych. Funkcje, o których mowa to multi-touch, obsługa gestów, dual screen oraz tryb portretowy ułatwiające w dużym stopniu nawigację oraz obsługę. Dzięki ich zastosowaniu możemy ograniczyć ilość grafik aktywnych na synoptykach oraz dużo łatwiej i sprawniej obsługiwać np. trendy i receptury. Warstwę graficzną paneli wzbogacają takie funkcje jak obsługa plików GIF ale również obsługę grafik wektorowych. Każdy panel wyposażony został również w zegar RTC oraz baterię z działaniem nawet do 3 lat.

Panele LS Electric iXP2 wyposażone zostały w dwie niezależne karty sieciowe Ethernet 1Gb oraz 100Mb, każda z własnym adresem IP, dzięki którym mamy nieograniczone możliwości integratorskie. W panelu znajdziemy również interfejsy szeregowe RS-232C oraz RS-422/485.

Zastosowanie mnogości interfejsów, driver’ów komunikacyjnych jak również OPC UA Client daje możliwość skomunikowania paneli z większością urządzeń oraz sterowników PLC innych producentów dostępnych na rynku (m.in.  Siemens, Mitsubishi, GE, Delta, Lenze, Omron, Schneider, Yaskawa, Yokogawa, Fatec, Beckhoff, i innych). Panele LSIS mają ponadto możliwość połączenia z symulatorami PLC innych producentów (m.in. S7-PLCSIM, Rockwell Automation PLC simulator, RSLogix, GX Simulator). Ciekawostką jest również obecność portu HDMI, który daje możliwość zduplikowania bądź stworzenia dedykowanego ekranu na zewnętrzne urządzenie. Dzięki temu można stworzyć np. podgląd procesu w dyspozytorni, biurze inżynierów procesu czy kontroli jakości. Wyjście HDMI wspierane jest również wyjściem audio Line-Out umożliwiające podłączenie zewnętrznego głośnika i odtwarzanie dowolnych wcześniej skonfigurowanych plików dźwiękowych (wav, mp3). Trzy porty USB pozwalają na wygodne zarządzanie i obsługę za pomocą zewnętrznych peryferiów, takich jak pendrive, myszka i klawiatura. Dodatkowo urządzenie umożliwia podłączenie zewnętrznej drukarki (PCL3).

Darmowe oprogramowanie narzędziowe XP-Builder daje możliwość obsługi wielu języków (do 12 języków projektu jednocześnie), receptur, harmonogramów, logów systemowych oraz użytkownika, alarmów, otwierania zewnętrznych plików (np. PDF), wysyłania maili oraz wspomaga pisanie skryptów.  Oprogramowanie zostało wyposażone w niezbędny symulator XP-Simulator. Do dyspozycji mamy również oprogramowanie XP-Serwer pozwalające na komunikację panelu z bazą danych oraz XP-Remote, dzięki któremu możemy kontrolować i monitorować zdalnie z PC ekran panelu. LSIS swoim nowym produktem oraz rozwojem środowiska narzędziowego wyznaczył nowy standard jakości dotyczący interfejsów HMI w swojej ofercie.

Panele LS Electric iXP2 do strefy zagrożenia wybuchem znajdą szczególne zastosowanie w strefach 2 i 22 zagrożenia wybuchem pyłów i gazów.

Panele LS Electric iXP2 z nagrodą iF Design Award

Wzornictwo i wykonanie paneli operatorskich LS ELECTRIC serii iXP2 zdobyło nagrodę w iF Design Award 2020 (w kategorii Produkt – Przemysł/Narzędzia) jednej z trzech najlepszych nagród za wzornictwo na świecie.  które odbyły się w Niemczech.

iF Design Award to jeden z najbardziej renomowanych konkursów projektowych na świecie, organizowany przez niezależną organizację projektową, która co roku nagradza wybitne projekty. Jest uważany za jedną z trzech najlepszych nagród za wzornictwo na świecie, wraz z nagrodą Red Dot Design Award w Niemczech i IDEA w USA.

W konkursie iF Design Award 2020 wpłynęło 7298 zgłoszeń z 56 krajów. Panele iXP2 zyskały uznanie za swój wygląd, który uosabiał wyjątkową wydajność i design, który podkreślał aspekt funkcjonalny, umożliwiający intuicyjne użytkowanie w różnych środowiskach.