Stacje ładowanie samochodów elektrycznych
aniro-logo
ISO 9001:2015

Konfiguracja prędkości serwisowej JOG w falowniku

Zapraszamy do naszego najnowszego FILMU w którym opowiemy więcej o konfiguracji funkcji JOG w falowniki LS Electric z serii iS7.

 

Konfiguracja prędkości serwisowej JOG w falowniku
 

Funkcja JOG tzw. częstotliwość nadrzędna jest funkcją nadrzędna nad innymi funkcjami – częstotliwościami. Oznacza to, że zawsze po załączeniu – aktywacji funkcji JOG silnik będzie pracował na częstotliwości JOG.

Wyzwolenie tej prędkości spowoduje nadpisanie wszystkich innych źródeł częstotliwości. Wartość tej prędkości jest stała i można ją ustawić w falowniku. Często prędkość JOG nazywana jest prędkością serwisową lub prędkością bazowania. Przykładem wykorzystania prędkości JOG jest maszyna, która nie ma ustawionego zakresu działania.

 

 

Funkcja JOG w praktyce jest to funkcja bardzo przydatna, np. kiedy falownik napędza posuw w tokarce lub w maszynach stolarskich. Bardzo często jednak zdarza się, że proces produkcji niepotrzebnie przedłuża się szczególnie wtedy gdy urządzenie wraca „do tyłu” aby rozpocząć kolejny proces I właśnie w tym celu wykorzystuje się parametr JOG, który w chwili jej włączenia, falownik napędza silnik do wcześniej zaprogramowanej prędkości, a po jej wyłączeniu następuje prędkość zadawana np. z potencjometru.

W falownikach LS Electric z serii iS7 częstotliwość JOG można ustawić na jednym z wejść wielofunkcyjnych P1-P8.