aniro-logo
ISO 9001:2015

Zastosowanie przemienników częstotliwości LS Electric w branży drzewnej. Wywiad z Tomaszem Pielaszkiewiczem

W branżach drzewnej oraz meblarskiej w dziedzinie automatyzacji produkcji potencjał dorównuje potrzebom, głównie ze względu na specyfikę surowca (ciężkie kłody, opiłki, zapylanie) i używane narzędzia. Dzięki temu są ważnymi rynkami dla dostawców rozwiązań jakim jest ANIRO. Zapytaliśmy Tomasza Pielaszkiewicza, który jest Menedżerem Produktu Napędy w ANIRO, o jego doświadczenia w stosowaniu przemienników częstotliwości LS Electric z oferty ANIRO w aplikacjach obróbki drewna oraz produkcji mebli. 

 

Jakie są cechy charakterystyczne przemienników częstotliwości?

W codziennej pracy spotykamy się z przeświadczeniem, że przemienniki częstotliwości służą wyłącznie do regulacji prędkości obrotowej silnika elektrycznego. Jednakże ich funkcjonalność jest dużo większa. Przemienniki częstotliwości świetnie sprawdzają się w roli zabezpieczenia silnika, poprzez programowalne możliwości jego startu i zatrzymania, kończąc na bardziej skomplikowanych funkcjach logicznych czy monitorowaniu parametrów silnika.

 

Jak zmieniła się technologia przemienników częstotliwości i jak wygląda ona obecnie? Jakie są najczęstsze problemy związane z eksploatacją tego typu urządzeń?

Oferowane przez nas urządzenia są coraz mniejsze i coraz bardziej uniwersalne dzięki czemu jeden wybrany model przemiennika częstotliwości można zaaplikować do wielu zastosowań. Z drugiej strony zbyt duża liczba wbudowanych funkcji może być problematyczna dla klienta podczas konfiguracji urządzenia, dlatego tak ważną kwestią jest nasze stałe wsparcie techniczne.

 

W jaki sposób przekonywać klientów do wyboru konkretnych produktów?

Potrzeby każdego klienta są inne, dlatego z każdym należy rozmawiać o nich indywidulanie i zaproponować mu wybór konkretnego produktu czy rozwiązania, które te potrzeby zrealizuje. W procesie pracy z klientem ważna jest wiedza i doświadczenie techniczne, jednak najważniejszym aspektem jest pełna i przejrzysta informacja o tym, co klient otrzymuje wraz z zaoferowanym produktem – a więc sprawną obsługę posprzedażową i pomoc serwisową.

 
zastosowanie przemienników częstotliwości LS