aniro-logo
ISO 9001:2015

Retrofity do wyłączników

Aby przedłużyć żywotność rozdzielnic i zapewnić dalszą możliwość jej eksploatacji, oferujemy rozwiązanie pozwalające zastąpić stary wyłącznik zasilający na nowoczesny i jednocześnie spełniający współczesne wymogi, wyłącznik w postaci retrofitu.
 


 
Retrofity wyłączników ANIRO stanowią element pośredniczący pomiędzy nowym wyłącznikiem a szynami rozdzielnicy. Nowoczesne retrofity zostały zaprojektowane we współpracy z konstruktorami – praktykami, którzy przez szereg lat mieli okazję eksploatować wyłączniki APU oraz M-Pact. Dzięki takiej współpracy jesteśmy wstanie zaoferować retrofity idealnie dopasowanymi do adaptacji wraz z nowym wyłącznikiem zarówno pod względem mechanicznym jak i elektrycznym.
 
Retrofity wyłączników to urządzenia pozwalające na łatwą wymianę wspomnianych, nie produkowanych już od wielu lat wyłączników powietrznych czy kompaktowych na nowoczesne elektroniczne wyłączniki, bez konieczności wymiany całej infrastruktury elektrotechnicznej sterowni. Szafy wyłączników pozostają na swoim miejscu, nie ma konieczności remontu rozdzielni i prowadzenia przewodów na nowo. Jeśli wyłącznik odmówił współpracy i uległ uszkodzeniu – nie ma konieczności długiego przestoju w produkcji. Z pomocą odpowiednio dobranych nowych wyłączników mocy oraz retrofitów można w krótkim czasie zastąpić stary lub uszkodzony wyłącznik i przywrócić poprawne działanie całego zakładu.
 
Dalsze eksploatowanie starych wyłączników może powodować problemy związane z bezpieczeństwem instalacji i osób pracujących. Zaleca się wymianę tych wyłączników na nowoczesne urządzenia.
 
Możliwości wymiany:
kwadrat wyłączniki APU 30 od 630 do 1000A stacjonarne i wysuwne – zamiennik wyłączniki TS opcjonalnie AN-C,
kwadrat wyłączniki APU 50 od 1000 do 2500A stacjonarne i wysuwne – zamiennik wyłączniki TS1600 lub AN , AS,
kwadrat wyłączniki DS 416, DS 420, DS 425 i DS 625 stacjonarne i wysuwne – zamiennik wyłączniki TS1600 lub AN , AS.
 
Zalety retrofitów ANIRO:
kwadrat minimalny czas montażu,
kwadrat układ dopasowany do istniejącego oszynowania,
kwadrat gwarancja na nowe urządzenie,
kwadrat możliwość usługi „pod klucz”.
 
Retrofity do wyłączników ANIRO powstają we współpracy z Global Energy Service sp. z o.o. (właściciel marki APENA).