aniro-logo
ISO 9001:2015

ANIRO sponsorem 39. Toruń Maraton

Poprzednia edycja Toruń Maraton zakończyła się dużym sukcesem. Świadczą o tym głównie pozytywne oceny uczestników. Szybka trasa i doskonałe warunki atmosferyczne umożliwiły wielu biegaczom pobicie swoich „życiówek”. Co więcej na trasie został pobity rekord Polski biegu z wózkiem! Mnóstwo biegaczy zapowiedziało, że ponownie wybierze się do grodu Kopernika na kolejną odsłonę toruńskiego maratonu. Zapraszamy tym bardziej, gdyż ANIRO, ponownie zostało sponsorem tej imprezy.

Końcówka października to będzie jeden z ostatnich momentów na ustanowienie swojego rekordu życiowego jeszcze w 2022 roku. Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, ponownie spodziewane są liczne rekordy życiowe biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Maraton w Toruniu, który w tym roku zaplanowany został na 23 października, to bieg rozgrywany corocznie od 1983 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. Od 2017 roku Toruń Maraton jest organizowany przez Stowarzyszenie Run To Run, które od jedenastu lat z sukcesem rozwija imprezę o nazwie Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykły wyczyn ubiegłorocznej edycji – podczas imprezy pobity został rekord Polski w biegu z wózkiem w maratonie! Adrian Przybyła wraz ze swoim synkiem w wózku przebiegł królewski dystans w czasie 2 godzin 33 minut i 59 sekund, zajmując w klasyfikacji Open trzecie miejsce. Ponadto wynik ten okazał się również drugim najlepszym rezultatem na świecie!

39. Toruń Maratonowi towarzyszyć będzie bieg na dystansie półmaratonu. Organizatorzy zapraszają również na Bieg dla dzieci, który odbędą się po starcie biegów głównych w niedzielę.