aniro-logo
ISO 9001:2015

Kolejna stacja ładowania pojazdów elektrycznych ukończona

Elektryczne samochody są wciąż rzadkością na polskich drogach, jednak ich liczba z każdym miesiącem wzrasta. Nic dziwnego, że kolejne firmy decydują się na rozwój infrastruktury i budowę nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Na budowę takiej stacji ładowanie do pojazdów elektrycznych z oferty ANIRO zdecydowała się firma Alfa Elektro z Katowic. 

Katowice zostały uznane za najbardziej ekologiczne miasto w Polsce. To również tutaj najbardziej dynamicznie rozwija się sieć ładowania. Do końca pierwszego półrocza 2020 roku w stolicy Górnego Śląska funkcjonowała 115 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Dziś jest ich znacznie więcej. Kolejną stacją powstała właśnie przy ul. Obrońców Westerplatte 81 w Katowicach.

 

 

Funkcjonująca przy siedzibie firmy Alfa Elektro stacja ładowania pojazdów elektrycznych to stacja EVB Advert AC.

Stacja ładowania EVB Advert AC

Stacja ładowania EVB Advert AC to jedyna w swoim rodzaju stacja, wyposażona w dwa punkty ładowania. Każdy punkt ładowania jest wyposażony w gniazdo typ 2 lub wtyczkę typ 1 lub typ 2 z przewodem do 5 metrów długości. Gniazda z wtyczkami można stosować w dowolnej konfiguracji.

W stacji EVB Advert AC są zabudowane outdoorowe nośniki reklamowe. Stacja posiada zainstalowane ekrany multimedialne o wielkości od 55 do 75 cali, które są elektronicznymi powierzchniami reklamowymi. Przestrzeń reklamowa umiejscowiona jest po obu stronach ładowarki do samochodów elektrycznych, w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię komercyjną. Zainstalowanie stacji EVB Advert AC w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej, na przykład na obleganych parkingach, ruchliwych ulicach, umożliwia swobodne i nie nachalne przenikanie komunikatu reklamowego do świadomości konsumentów, którzy podczas ładowania swojego samochodu elektrycznego, mają kilkanaście minut wolnego czasu. Komunikat reklamowy umieszczony w centralnym, publicznym miejscu, jest zauważalny także przez innych, potencjalnych odbiorców, na przykład przechodniów.

 

 

Stacja EVB Advert jako stacja modułowa w dalszym ciągu umożliwia upgrade o dodatkowe funkcje, m.in.: punkt WiFi, umilający okres oczekiwania na pełne naładowanie samochodu lub monitoring, w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Ponadto konstrukcja całej stacji wykonana jest z profili aluminiowych wysokiej jakości. Zamontowano również elementy ze szkła hartowanego, które jest świetnym nośnikiem dowolnych aranżacji bądź wielkoformatowych naklejek reklamowych. Obudowa wykonana jest z aluminium pokrytego różnokolorowym lakierem lub tworzywem zapewniającym II klasę ochronności (technologia REM2), co gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, nowoczesnym kształtem oraz dowolnym designem, możliwością zabudowy licznika OSD wewnątrz stacji bez konieczności zabudowy dodatkowej szafki.

Stacja przeznaczona do szybkiego ładowania. Standardowa moc punktu zależy od wymagań i może wynosić od 3,7 kW do 22 kW. Łączna maksymalna moc stacji wynosi do 88kW. Prosta obsługa stacji odbywa się za pomocą kart RFID, RFID Smart Control OS, kluczyka, kodu lub aplikacji na telefon komórkowy łączącej użytkownika ze stacją oraz systememoperatora zarządzającego infrastrukturą. Stacja EVB Advert AC jest montowana na wcześniej osadzonej dedykowanej płycie lub fundamencie betonowym. Wszystkie parametry oraz wyposażenie dobierane są indywidualnie.