Stacje ładowanie samochodów elektrycznych
aniro-logo
ISO 9001:2015

Kongres Nowej Mobilności 2022

W dniach 12 -14 września w Łodzi odbywała się 3. edycja Kongresu Nowej Mobilności, największe wydarzenie w branży e-mobility i zrównoważonego transportu w Europie Środkowo-Wschodniej. Hasłem tegorocznego kongresu, było: E-Mobility in Poland. What’s next?.
 

 
Podczas kongresu uczestnicy debat skupili się na wyzwaniach dotyczących unijnej polityki klimatycznej do 2035 r., rozwoju infrastruktury ładującej oraz tworzeniu stref czystego powietrza w centrach miast.
 
Pavel Šolc, prezes Volkswagen Group Polska, wskazał, że celem polityki klimatycznej UE do roku 2035, zatwierdzonej przez Parlament Europejski w czerwcu br., jest redukcja do zera emisji CO2 w transporcie. 
 
Będzie coraz trudniej kupić nowe samochody spalinowe w Europie. Przykładowo Grupa Volkswagen planuje zakończyć produkcję modeli spalinowych VW między 2033 a 2035 r., a ostatnie spalinowe Audi zjadą z taśm już w 2033 r. – zaznaczył.
 
Podczas Kongresu, ANIRO reprezentował Prezes Zarządu – Grzegorz Rumiński.
 

 
ANIRO w swojej ofercie posiada Stacje Ładowania Pojazdów Elektrycznych EVB
 
EVB to marka stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy PRE Biel, polskiego producenta, lidera tego rynku w Polsce. ANIRO od lat współpracuje z firmą PRE Biel realizując z sukcesem wiele projektów handlowych. Od 5 lat współpraca obu firm skupia się na tworzeniu pierwszych ładowarek do pojazdów elektrycznych opartych na sterownikach i aparatach LS IS – tłumaczył Grzegorz Rumiński / Prezes Zarządu ANIRO.
 

 
Stacje ładowania samochodów elektrycznych EVB pojawiły się w ofercie PRE Edward Biel od 2017 roku. PRE Biel w zeszłym roku sprzedał ok. 3500 szt. stacji ładowania samochodów elektrycznych. Więcej informacji na stronie: https://aniro.pl/stacje-ladowania/
 

Źródło: Depesza PAP
Foto: Piotr Szymczak