aniro-logo
ISO 9001:2015

39. Toruń Maraton 2022 przeszedł do historii

W niedzielę, 23 października br., zakończył się 39. Toruń Maraton / Półmaraton 2022. Toruń Maraton to jeden z najstarszych maratonów w Polsce, a w 2024 roku odbędzie się jego 100. rocznica. Szybka trasa i doskonałe warunki atmosferyczne umożliwiły wielu biegaczom pobicie swoich życiówek. Firma ANIRO była sponsorem tego wydarzenia. 


 
Start i Meta Maratonu i Półmaratony Toruńskiego zorganizowana była na torze żużlowym Motoareny w Toruniu. Po starcie biegacze udali się w stronę Przysieka i na Barbarkę. Trasa wiodła ulicami Torunia – Szosą Chełmińską, Polną, Szosą Okrężna i Łukasiewicza. Uczestnicy maratonu mieli do pokonania dwie takie pętle, a półmaratonu – jedną.
 

 

 

 
Jako pierwszy na linię mety Maratonu Toruńskiego przybiegł Grzegorz Kujawski. Królewski dystans pokonał w 2 godziny i 25 minut. Drugi na mecie zameldował się Tomaszewski, a jako trzeci przybiegł Dawid Hartleb.
 
Wśród kobiet najlepsza okazała się Lidia Czarnecka (2 godziny 53 minuty), jako druga na mecie pojawiła się Weronika Lenkiewicz. Pierwszą trójkę kobiet zamknęła Veronika Kalashnikova z Ukrainy.
 
Na wszystkich dystansach udział wzięło 1053 biegaczy.