aniro-logo
ISO 9001:2015

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom 5-tki z Kopernikiem!

Ogromnym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym zakończyła się pierwsza impreza biegowa w ramach Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 (TKK 2023), tj. 5-tki z Kopernikiem. Aż 902 osoby zameldowały się na mecie 5-tki i dokładnie 100 dzieci na dystansach od 100 do 600 m w trzech kategoriach wiekowych. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.
 

Impreza 5-tka z Kopernikiem idealnie wpisała się w sprzyjające warunki pogodowe.  Z racji lokalizacji trasy przy Bulwarze Filadelfijskim było dość wietrznie, jednak słoneczna i pogodna aura przyćmiły powiewy wiatru. Dzień przed i dzień po biegu było deszczowo i dość zimno – zdecydowanie mniej korzystnie na start w zawodach. Z trasą na 5 km najszybciej rozprawiła się mieszkanka Torunia Agata Malicka-Zacniewska z ANIRO RUN TEAM, która z bardzo dobrym czasem 18 min i 59 s pokonała linię mety, a zaledwie 3 sekundy później  kolejna torunianka – Joanna Kalota. Trzecie miejsce na podium wśród kobiet zajęła Sylwia Rok-Szpala z Lubicza Górnego. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Szymon Kopczyński z Węgorzyna. Trasę na dystansie 5 km pokonał w zdumiewającym czasie – dokładnie 16 min! Drugi na metę wbiegł Andrzej Jaranowski z Brodnicy (16:30), a kilka sekund później linię mety przekroczył torunianin Mateusz Goleniewski.
 


Przypominamy, że TORUŃSKA TRIADA KOPERNIKAŃSKA 2023 (TTK 2023) to cykl trzech imprez biegowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Run To Run” na obszarze miasta Torunia w okresie od zimy do jesieni 2023 roku, upamiętniający 550. rocznicę narodzin ważnej, historycznej osoby, wielkiego odkrywcę z okresu renesansu, tj. MIKOŁAJA KOPERNIKA.
 
Sponsorem całego cyklu Toruńskiej Triady Kopernikańskiej jest ANIRO.