aniro-logo
ISO 9001:2015

Zakończyły się 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters 2023 w Toruniu

9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Masters Toruń 2023 trwały przez tydzień. Zakończyły się w ubiegłą sobotę. Podczas mistrzostw, odbyło się 609 ceremonii medalowych, rozdano w sumie 2539 medali. Wiodącym sponsorem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters było ANIRO. 
 

 


 
Na start w światowych mistrzostwach zdecydowało się blisko 3400 sportowców z Europy, niespełna 400 z Ameryki Północnej i Karaibów, nieco ponad 200 z Azji, blisko 90 z Afryki, prawie 70 z Ameryki Południowej oraz 45 z Australii i Oceanii. Polskę reprezentowały 753 osoby, w tym 18 olimpijczyków. Między innymi Ludwika Chewińska, której rekord Polski w pchnięciu kulą jest aktualny od 1976 r. Wystąpili również: Urszula Kielan, Sebastian Chmara, Robert Korzeniowski oraz Jakub Jelonek, Rafał Sikora i Rafał Fedaczyński, którzy przygotowują się do startu w paryskiej olimpiadzie.
 
Ponad 4 tysiące uczestników oznaczało blisko 8400 osobo startów. Przez siedem dni uczestnicy mistrzostw rywalizowali w 22 konkurencjach. Warto wiedzieć, że oprócz typowych konkurencji halowych rozegrany został również półmaraton, bieg i chód sportowy na 10 km oraz cross na 8 i 6 km.
 

 

 

Wiceprezes Zarządu ANIRO - Daniel KaczmarczykWiceprezes Zarządu ANIRO - Daniel Kaczmarczyk

 
To właśnie w półmaratonie, rozgrywanym poza halą, wystartował Wiceprezes Zarządu ANIRO – Daniel Kaczmarczyk. Natomiast w dyscyplinie – pchnięciu kulą, 10-te miejsce zajął Andrzej Liksza z ANIRO.
 

 

 

Andrzej Liksza z ANIROAndrzej Liksza z ANIRO

 
Przypomnijmy, że w mistrzostwach Masters startować mogą osoby, które w dniu rozpoczęcia zawodów ukończyły 35 lat. W gronie startujących byli dwaj zawodnicy, którzy mają powyżej 100. lat. Są to reprezentanci z Tajlandii i Finlandii.