aniro-logo
ISO 9001:2015

Bieg Konspiracji im. gen. Zawackiej za nami

W niedzielę zakończył się Bieg Konspiracji im. gen. Zawackiej. Firma ANIRO miała zaszczyt być głównym sponsorem tego wyjątkowego biegu, który odbył się w Toruniu. To niezwykłe wydarzenie z pewnością zapisało się w historii tego miasta.
 


 
Bieg miał miejsce 28 maja, a jego trasa poprowadziła przez most im. gen. Zawackiej, symbolicznie upamiętniając tę wybitną postać. Warto podkreślić, że start biegu odbył się w nieprzypadkowo wybranym miejscu – odbył się bowiem w Forcie XV, który w czasie II Wojny Światowej pełnił funkcję obozu jenieckiego dla aliantów zachodnich. To właśnie w tym miejscu, Niemcy pozwolili jeńcom organizować zawody sportowe pod swoimi flagami narodowymi.
 
Uczestnicy biegu mieli okazję przebiec trasę o długości 10 kilometrów oraz doświadczyć wyjątkowego momentu – przebiegnięcia przez wnętrze i wały jedynego dwuwałowego fortu w Toruniu. Po zakończeniu biegu czekało również wiele atrakcji dla chętnych, takich jak zwiedzanie Fortu XV.
 
Wydarzeniu towarzyszyli wyjątkowi goście. Specjalnymi gośćmi byli Adrian Brzeziński, brązowy medalista Mistrzostw Europy ze sztafety 4×100 metrów oraz Anna Matuszewicz, piąta zawodniczka mistrzostw świata w skoku w dal. To tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekały na uczestników biegu.
 
Bieg Konspiracji im. gen. Zawackiej stanowił doskonałą okazję dla miłośników biegania i historii, by połączyć przyjemne z pożytecznym i wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu. Wierzymy, że uczestnicy z pewnością będą mieć wspaniałe wspomnienia z tego biegu, który na długo pozostanie w ich pamięci.
 
Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w Biegu Konspiracji im. gen. Zawackiej oraz podkreślić, że firma ANIRO była dumna z bycia głównym sponsorem tego niezwykłego wydarzenia. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualności, ponieważ mamy nadzieję na kolejne wspólne inicjatywy, które połączą nas z pasjonatami sportu i historii.