aniro-logo
ISO 9001:2015

Korzyści zastosowania kompensatorów aktywnych ASVG w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych

Obecnie coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych dostrzega znaczenie jakości dostarczanej energii. W wielu budynkach mieszkalnych występują urządzenia takie jak windy, nowoczesne oświetlenia LED – zarówno w pomieszczeniach, jak i częściach wspólnych czy garażach, a także latarnie LED oświetlające zewnętrzne części wspólne. Do tego dochodzą wentylacje garażów oraz inne urządzenia w tym na przykład baterie do systemów przeciwpożarowych, monitoringu oraz systemów dostępu. Wszystkie te elementy mogą generować znaczne koszty związane z mocą bierną o charakterze indukcyjnym czy pojemnościowym. 
 

  
Wprowadzenie technologii kompensacji mocy biernej, takich jak kompensatory aktywne ASVG, przynosi wyjątkowe korzyści dla takich kompleksów mieszkaniowych. Dzięki dynamicznej kompensacji, którą oferuje ASVG, możliwe jest nie tylko znaczące obniżenie kosztów związanych z mocą bierną, ale także zwiększenie wydajności i żywotności systemów elektroenergetycznych. Wspólnoty mieszkaniowe, które zdecydowały się na wdrożenie tej technologii, obserwują realne oszczędności w zakresie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.
  
Inwestycja w kompensatory aktywne ASVG, mimo początkowych kosztów, bardzo szybko się zwraca. Wspólnoty i spółdzielnie mogą oczekiwać na zwrot inwestycji w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Wspomniana wcześniej wspólnota mieszkaniowa odzyskała swoje koszty inwestycji w ciągu zaledwie 5 miesięcy po instalacji systemu kompensacji.
  

 
Warto również zwrócić uwagę, że kompensatory ASVG są kompaktowe, co ułatwia ich montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach technicznych budynków. Dzięki nim, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe są w stanie dostosować się do nowych norm i przepisów dotyczących jakości energii, unikając jednocześnie wysokich kar za nadmierne zużycie mocy biernej.
 
W obliczu rosnących opłat za energię oraz coraz bardziej rygorystycznych norm dotyczących jakości dostarczanej energii, inwestycja w nowoczesne technologie kompensacji, takie jak kompensatory aktywne ASVG, staje się nie tylko opłacalna, ale wręcz konieczna dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Jeśli zauważyłeś, że Twoje rachunki za energię są obciążone dodatkowymi opłatami za moc bierną, nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci pomogą dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla Twojego budynku.