aniro-logo
ISO 9001:2015

Proces automatyzacji i optymalizacji paletyzacji: Przewodnik

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie przemysłu, gdzie efektywność operacyjna i innowacyjność są kluczami do sukcesu, ANIRO wychodzi naprzeciw wyzwaniom nowoczesnej produkcji i logistyki. Nasze zaawansowane rozwiązania robotyczne, w szczególności seria S od Han’s Robot, oferują przełomowe możliwości w automatyzacji i optymalizacji procesu paletyzacji. Oto jak wygląda ten proces, krok po kroku, otwierając przed przedsiębiorstwami drzwi do przyszłości wydajności.

Proces automatyzacji i optymalizacji paletyzacji: Przewodnik

Kluczem do tej rewolucji jest nie tylko jego zdolność do przenoszenia nawet do 13 skrzynek (pudełek) na minutę z maksymalnym udźwigiem do 30 kg (odliczając wagę narzędzia), ale przede wszystkim zautomatyzowany i zoptymalizowany proces paletyzacji, który składa się z kilku kroków:

1. Rozpoczęcie Procesu: Wszystko zaczyna się od zaplanowania stanowiska pracy, a także określenia wymagań procesu i bezpieczeństwa aplikacji.
2. Pomiary i Analiza: Następnie wprowadzamy dane dotyczące palety i ładunku (wymiary, waga), co jest fundamentalne dla zaplanowania efektywnego układania na palecie.
3. Planowanie Układu: Na podstawie zebranych danych, tworzony jest szczegółowy schemat układania, który maksymalizuje wykorzystanie przestrzeni na palecie oraz zapewnia stabilność przewożonego ładunku.
4. Konfiguracja Systemu: Następnie następuje konfiguracja ustawień robota, w tym parametrów kolumny podnoszącej i TCP (Tool Center Point), co zapewnia precyzję operacji.
5. Dostosowanie do Produktu: Istnieje możliwość paletyzacji zmiennej z uwzględnieniem różnorodnych wielkości opakowań i różnic pomiędzy warstwami, co umożliwia robotowi dokładne manipulowanie różnorodnymi ładunkami, tworząc tzw. mix produktowy
6. Wybór Palety: Robot może być zaprogramowany do pracy z paletami umieszczonymi po lewej lub prawej stronie, gdzie system odczytuje ich obecność, a także planuje optymalną ścieżkę ruchu.
7. Personalizacja Układu: System pozwala na wybór standardowego lub niestandardowego kształtu układania, dostosowując proces do specyficznych potrzeb i wymagań ładunku.
8. Dynamiczne Obliczenia: Zaawansowanym elementem jest dynamiczne obliczanie trasy kolumny podnoszącej w zależności od zadanej aktualnej wysokości ładunku na palecie.

Ten zautomatyzowany i precyzyjnie zaplanowany proces paletyzacji, możliwy do realizacji dzięki robotowi serii S od Han’s Robot, nie tylko zwiększa produktywność, ale również eliminuje potrzebę skomplikowanego programowania i manualnej interwencji, otwierając nowe możliwości dla przedsiębiorstw dążących do doskonałości operacyjnej.

Przy lżejszych ładunkach można zastosować również robota Elfin E10L lub E15 z zasięgiem 1300 mm, aby zwiększyć efektywność kosztową aplikacji i dopasować ją do aktualnych potrzeb klienta.

Nasz proces automatyzacji i optymalizacji paletyzacji zapewnia nie tylko zwiększenie produktywności, ale również eliminuje potrzebę skomplikowanego programowania i manualnej interwencji. Otwiera to przed przedsiębiorstwami nowe możliwości dla doskonałości operacyjnej, umożliwiając im stanie się liderami w swojej branży.

Zapraszamy do kontaktu z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasze rozwiązania robotyczne mogą przyczynić się do wzrostu efektywności i innowacyjności Twojego biznesu. Razem odkryjmy, jak innowacje ANIRO mogą wpłynąć na Twoje przedsiębiorstwo.