aniro-logo
ISO 9001:2015

ANIRO Wyróżnione podczas uroczystego zakończenia roku w ZSMEiE Toruń

W piątek, 26 kwietnia bieżącego roku, Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych im. prof. Sylwestra Kaliskiego w Toruniu uroczyście pożegnał swoich absolwentów. To wydarzenie było pełne emocji i dumy z osiągnięć uczniów, a my mieliśmy zaszczyt być jego częścią.
 


 
Jednym z kluczowych momentów tego wydarzenia było uhonorowanie naszej firmy, ANIRO, jako głównego partnera szkoły, a także klasy o profilu technik automatyk w latach 2019-2024. Podczas uroczystego pożegnania absolwentów nie zabrakło również wyróżnienia ucznia Krzysztofa Pliszka, który dzięki naszemu zaangażowaniu już na rok przed zakończeniem szkoły, zdobył tytuł laureata olimpiady inżynierskiej, zorganizowanej przez Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Sukces ten otwiera przed nim drzwi do zostania studentem tej prestiżowej uczelni. W trakcie olimpiady uczestnicy musieli przejść przez dwa wymagające etapy – test z ogólnej wiedzy informatyczno-elektrotechnicznej oraz wykonanie skomplikowanego projektu inżynierskiego.
 
Opiekunem ucznia w tej olimpiadzie był Sebastian Pokorski (ANIRO), który wraz z Maciejem Szaładzińskim (ANIRO) oraz Szymonem Kryczką (ANIRO) który przez ostatni rok szkolny prowadził przedmiot Automatyka Przemysłowa w ZSMiE w Toruniu. Dziękujemy za ich zaangażowanie. To już kolejny przypadek w historii ANIRO, kiedy wychowujemy tak utalentowanego inżyniera.
 
To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt być częścią edukacyjnej drogi tych młodych ludzi. Jesteśmy głęboko wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyli nas absolwenci oraz ich rodziny. Dla nas wspieranie młodych talentów i dawanie im wsparcia oraz inspiracji to nie tylko obowiązek, lecz także przywilej. Dlatego też angażujemy się w inicjatywy edukacyjne, takie jak współpraca z ZSMEiE w Toruniu, aby wspierać rozwój przyszłych liderów branży – powiedział podczas uroczystości Grzegorz Rumiński, Prezes Zarządu ANIRO.
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości oraz życzymy absolwentom pomyślności i sukcesów na ich dalszej drodze życiowej i zawodowej. Razem z Wami, wierzymy w przyszłość pełną możliwości i sukcesów!
 
Więcej o projekcie konkursowym:
 
Projekt konkursowy Krzysztofa Pliszki dotyczył automatyzacji pomiaru lepkości oleju silnikowego 10W40 metodą Stokesa. Eksperyment opierał się na obserwacji opadania kuli w cieczy, gdzie warstwy cieczy przemieszczały się względem siebie, prowadząc do ruchu jednostajnego kuli. Kluczową częścią był dobór odpowiednich wartości promieni cylindra i kuli oraz określenie odcinka pomiarowego, w którym kula poruszała się ruchem jednostajnym. Wzory uwzględniały także korekty, takie jak korekta wynikająca ze średnicy rury. Jednym z wyzwań metody Stokesa jest jej obarczenie błędem człowieka, zwłaszcza jeśli chodzi o kontrolę wzrokową i czas reakcji podczas pomiaru czasu opadania kuli. Dlatego zastosowanie automatyzacji pozwala na znaczne zwiększenie dokładności wyniku, eliminując błędy wynikające z czynnika ludzkiego. Dzięki temu proces jest bardziej precyzyjny, powtarzalny i w pełni monitorowany przez system.