aniro-logo
ISO 9001:2015

Konstruowanie torów prądowych z użyciem listew kontrolnych WAGO przy instalacji kompensatorów i filtrów aktywnych z oferty ANIRO

Przy zakupie Kompensatora Aktywnego Sinexcel SVG/ASVG lub Filtra Aktywnego z oferty ANIRO, otrzymujecie Państwo w zestawie: listwę kontrolna LKW 6-elementowa do zwierania przekładników prądowych 848-493 firmy WAGO. Wszystko to w ramach przygotowanej wspólnie z WAGO promocji. 
 

 
 
Listwa kontrolna LKW WAGO pozwala na wygodne, i co istotne, bezpieczne podłączenie obwodów wtórnych przekładników prądowych do zacisków pomiarowych w Kompensatorach i Filtrach aktywnych.
 
Odpowiednia konstrukcja listwy LKW WAGO sprawia, że podłączenie Kompensatorów Aktywnych SVG/ASVG, Filtrów Aktywnych oraz zmiana konfiguracji przekładników prądowych nie wymaga uziemienia strony wtórnej. Podłączone przewody przekładników prądowych są zwarte w listwie LKW. Po podłączeniu przewodów do Kompensatorów Aktywnych SVG/ASVG czy Filtrów Aktywnych, należy jedynie przełączyć zaciski na poszczególnych fazach, aby rozewrzeć obwody przekładników i podać sygnał na obwody podłączone do kompensatora.
 
Podczas uruchomienia Kompensatorów i Filtrów Aktywnych, koniecznie należy zweryfikować kierunek przepływu prądu oraz korelację prądów oraz napięć poszczególnych faz.
 
Podczas instalacji Kompensatorów i Filtrów Aktywnych przez naszych klientów, bardzo często dochodzi błędów i pomyłek. Dlatego, przekazana w promocji Listwa Kontrolna LKW WAGO, w sposób prosty i bezpieczny ułatwi zmiany podłączenia, bez konieczności wyłączania zasilania zakładu.

Zastosowany system opisu listew kontrolnych WAGO w połączeniu z kolorystyką przełączników ograniczają do minimum możliwość pomyłki podczas wykonywania podłączenia. Zastosowanie dodatkowych złączy bananowych umożliwia podłączenie multimetru, dzięki czemu można zmierzyć prąd płynący w obwodzie wtórnym przekładnika

Listwa kontrolna WAGO daje również możliwość uziemienia strony wtórnej przekładników przy wykorzystaniu zworek oraz zacisków S2 oraz PE. Jest to wygodny sposób uziemienia przekładnika prądowego w przypadku gdy, nie zostało takie uziemienie wyprowadzone z przekładnika w miejscu podłączenia.
 
Konstrukcja listwy LKW oraz możliwość zwarcia obwodów wtórnych przekładników prądowych, umożliwia:
kwadrat  zwarcie przy uruchomieniu urządzenia pod obciążeniem,
kwadrat  prace serwisowe
kwadrat  pomiar prądu płynącego w obwodach wtórnych przekładnika, przy użyciu multimetru.

Konstruowanie torów prądowych z użyciem listew kontrolnych WAGO przy instalacji kompensatorów i filtrów aktywnych z oferty ANIRO

Zapraszamy do poniższego materiału wideo w którym wyjaśniamy w jaki sposób poprawnie tworzyć tory prądowe z użyciem listew kontrolnych WAGO przy instalacji kompensatorów i filtrów aktywnych z oferty ANIRO.

 

 

Z zamieszczonego powyżej materiału dowiesz się:

kwadrat  Jak skonstruowane są złączki prądowe WAGO?
kwadrat  Jak działają złączki prądowe WAGO?
kwadrat  Jak zbudować kompletną listwę prądową na złączkach WAGO z serii 282 (LKW 848-493)?
kwadrat  Jak zbudować kompletną listwę prądową na złączkach WAGO z serii 2007 (LKW 848-493/000-2000)?
kwadrat  Jak tworzyć punkt gwiazdowy na listwach LKW zbudowanych na złączkach 282.
kwadrat  Jak uziemiać punkt gniazdowe na listwach LKW zbudowanych na złączkach 282.
kwadrat  Jak podłączyć więcej niż jedno urządzenie po stronie wtórnej złączek 282?
kwadrat  Jak tworzyć punkt gwiazdowy na listwach LKW zbudowanych na złączkach 2007.
kwadrat  Jak uziemiać punkt gniazdowy na listwach LKW zbudowanych na złączkach 2007.
kwadrat  Jak działa tor prądowy w LKW?

Wykorzystywane w listwach WAGO zaciski CAGE CLAMP® S lub CAGE CLAMP® gwarantują niezawodny oraz prosty sposób łączenia oprzewodowania obwodów wtórnych. Zastosowana w nich technologia sprężynowa, zapewnia pewne, jakościowo niezmienne połączenie elektryczne bez konieczności okresowej weryfikacji.

LKW w praktyce – Zastosowanie w produktach ANIRO

Zapraszamy również do zapoznania się z poniższym filmem. W filmie tym nasi eksperci: Ania Hońdo z ANIRO oraz Jarek Idzik z WAGO, odpowiadają między innymi na pytania:

kwadrat  Do czego służą listwy kontrolne WAGO i do jakich urządzeń je stosujemy?
kwadrat  Jak z wykorzystaniem LKW wykonać pomiar prądu za pomocą multimetru?
kwadrat  Jak stworzyć punkt gwiazdowy i uziemienie i jak odziemiać do pomiarów kontrolnych?
kwadrat  Jakie są różnice pomiędzy dwoma typami złączek stosowanych do budowy listew kontrolnych?
kwadrat  Do czego służą kompensatory aktywne, a do czego filtry aktywne, produkowane przez ANIRO?
kwadrat  Jaka jest różnica pomiędzy aktywnym kompensatorem, a baterią kondensatorów?
kwadrat  Dlaczego zaleca się stosowanie listwy LKW podczas podłączania kompensatorów aktywnych?
kwadrat  Jakie są dostępne sposoby podłączenia przekładników prądowych w kompensatorach aktywnych?