Stacje ładowanie samochodów elektrycznych
aniro-logo
ISO 9001:2015

Szkolenia stacjonarne czy wirtualne? Wywiad z Anną Hońdo

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Anną Hońdo – specjalistką w dziedzinie Jakości Energii Elektrycznej oraz prelegentką Akademii Jakości Energii Elektrycznej. Rozmowa nawiązuje do cyklu szkoleń poświęconych zagadnieniom dbałości o energię elektryczną. Pierwsze spotkanie już w marcu! 

Jaka jest tematyka prowadzonych przez firmę szkoleń? Kim są ich adresaci?

 

Szkolenia w ramach Akademii Jakości Energii Elektrycznej przeznaczone są dla osób technicznych, w tym inżynierów utrzymania ruchu, projektantów, prefabrykatorów oraz instalatorów wykonujących instalacje elektryczne. Z naszych szkoleń mogą również skorzystać osoby odpowiedzialne za inwestycje, ponieważ omawiane zagadnienia związane z efektywnością energetyczną oraz oszczędnościami na pewno przydadzą się podczas wyboru ofert oraz decyzji o stosowaniu układów poprawiających parametry zasilania.
Omawiane szkolenia obejmują tematykę techniczną związaną z zagadnieniami takimi jak kompensacja mocy biernej oraz filtracja harmonicznych. Na podstawie omówienia zagadnień teoretycznych związanych z parametrami jakości energii elektrycznej przedstawiane są najnowsze rozwiązania techniczne. Oprócz kwestii teoretycznych przedstawiane są aplikacje, zasadza działania nowych rozwiązań oraz przygotowanie do instalacji i procesu uruchomienia urządzenia.

 

Czy szkolenia stanowią praktyczne uzupełnieni edukacji formalnej?

 

Największą zaletą prowadzonych przez nas szkoleń jest omawianie zagadnień teoretycznych na podstawie realizowanych aplikacji, dlatego szkolenie można uznać za uzupełnienie wiedzy ze studiów o przykłady z życia wzięte. W dobie rozwoju technologii urządzeń nie wszyscy studenci mieli okazję zapoznać się z zasadą działania aktywnych filtrów harmonicznych lub kompensatorów aktywnych, których rozwój pojawił się w ciągu kilku ostatnich lat. W dużej mierze rynek dyktuje rozwój urządzeń, co widać wyraźnie na przykładzie rozwoju instalacji PV oraz automatyzacji procesów produkcyjnych, które wpłynęły bardzo na parametry zasilania, a w konsekwencji na rozwój urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz filtracji harmonicznych.

 

Jak pandemia wpłynęła na szkolenia? Czy działalność przenosi się do sieci, czy może aspekt bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, możliwość korzystania z urządzeń i generalnie uczestnictwo w szkoleniach stacjonarnych są ciągle kluczowe?

 

Pandemia na pewno wpłynęła na przepływ informacji oraz wzrost liczby osób szukających odpowiedzi w Internecie zarówno na pytania techniczne, jak też ofertowe.  Zaobserwowaliśmy również wzrost zainteresowania szkoleniami online, natomiast w przypadku zagadnień technicznych oraz ogromnej ilości materiałów dostępnych w Internecie widzimy, że szkolenia stacjonarne są dla uczestników dużo lepsze, ponieważ materiał jest uporządkowany i przedstawiony w bardziej zrozumiały sposób. Podczas szkolenia każdy uczestnik ma możliwość samodzielnie uruchomić urządzenia znajdujące się fizycznie przed nim. Na jego przykładzie często omawiane są aspekty praktyczne związane z montażem oraz uruchomieniem.

 


Więcej na temat Akademii Jakości Energii Elektrycznej oraz formularz zapisów na www: https://aniro.pl/akademia/